Napište nám

POPTÁVKA

4 důvody proč zvolit posuvné dveře do pouzdra

Stavíte nebo rekonstruujete a chcete váš interiér vyřešit esteticky a zároveň účelně? Zvolte namísto klasických otočných dveří dveře posuvné do stavebního pouzdra, nebo zkombinujte oba způsoby otevírání. 


Nezapomeňte se ale rozhodnout včas. Základem celého systému je stavební pouzdro, které se osazuje do předem připraveného stavebního otvoru již v průběhu hrubé stavby.

Posuvné dveře do pouzdra s výrazným prosklením v bílém dekoru Celoskleněné posuvné dveře jako řešení při nedostatku místa Posuvné dveře do pouzdra v bytě s nedostatkem místa

  

1) Úspora místa v malých chodbách a předsíních

Dveře posuvné do stavebního pouzdra představují nejdokonalejší řešení úspory místa. Typickým příkladem využití jsou malé chodby nebo předsíně. V těchto spojovacích prostorech se většinou potkávají vícery dveře, které při otevírání zabírají spoustu místa, často do sebe i narážejí. Stejně nepraktické jsou klasické otočné dveře například v šatnách. V těchto i dalších případech je vhodné nahradit otočné dveře dveřmi zajíždějícími do pouzdra.

TIP: Efektivní využití posuvných dveří do pouzdra se nabízí i v případě, že vám délka stěny na ukrytí dvou dveří nebude stačit. Existuje totiž také dvojité pouzdro, do kterého mohou zajíždět oboje dveře ze sousedních místností.


2) Designové využití ve velkých prostorech

Posuvné dveře do pouzdra působí velmi moderním dojmem, ale nejsou vhodné pouze tam, kde je nedostatek místa. Zejména dvoukřídlé posuvné dveře dodávají velkých prostorům elegantní nadčasový vzhled. Navíc většinu času zůstávají dveře v bytě otevřené, proč by tedy měly překážet?

TIP: Využít můžete také takzvané paralelní pouzdro pro dvoukřídlé dveře, kdy se jednotlivá dveřní křídla zasouvají za sebe.

 

3) Neomezený výběr dekorů a modelů

Výběr designu, ale i povrchu a dekoru dveřního křídla není použitím posuvného systému nijak omezený. Nabídka modelů se ve většině shoduje s nabídkou klasických otočných dveří (tedy všechny plné i prosklené varianty). Součástí kompletu je také speciální "dělená" zárubeň ve shodném dekoru, která plní designovou funkci.

TIP: Moderní vzdušnou alternativou jsou posuvné dveře celoskleněné s kaleným bezpečnostním sklem.

 

4) Komfortní ovládání zajistí volitelné doplňky

Při výběru posuvných dveří si můžete zvolit dveře s tichým dorazem, který zajistí plynulé a tiché dovření dveří. Posuvné dveře do pouzdra je možné také uzamykat, dle vlastní preferencí volíte mezi dózickým (pokojový klíč), vložkovým (FAB) nebo WC zámkem. 

TIP: V případě dvoukřídlých dveří doporučujeme synchronní ovládání, pomocí kterého je možné ovládat obě křídla současně (u některých typů stavebních pouzder je již v ceně pouzdra).

 

Více informací najdete na kartě produktu POSUVNÉ DVEŘE DO POUZRA.

×