Napište nám

POPTÁVKA

OKZ, neboli nové zárubně bez bourání

Uvažujete o nových dveřích nebo si je dokonce už vybíráte, ale doma máte instalované původní kovové obložky? Toužíte po dveřním kompletu s obložkovou zárubní ve stejném dekoru, ale obáváte se samotné realizace? Děsí vás prach a hluk při vybourávání původních kovových zárubní? Pak čtěte dále...

Řešením je OKZ neboli obklad kovové zárubně

OKZ systém překryje původní nevzhledné zárubně novými moderními zárubněmi.

Obklad kovové zárubně je určen pro obložení stávajících ocelových zárubní bez nutnosti jejich vybourání. Ukryje standardní kovovou zárubeň, pro klasickou panelákovou s takzvaným "nosem" slouží OKZ v šířce 85 mm. Nehezkou ocelovou zárubeň lze zakrýt i u vchodových dveří částečným OKZ tak, aby zevnitř pohledově ladila s interiérem a zvenku plnila svou bezpečnostní funkci.

Vyrobíme vám přímo na míru
V případě, že zvolíte obložení stávající zárubně systémem OKZ, ušetříte si práci při bourání, vše proběhne čistě a rychle. Nejdůležitější je správné zaměření stavebního otvoru s původními kovovými zárubněmi. Provádí se v několika kontrolních bodech a podle daných rozměrů se pak vyrobí obklad přesně na míru. Proto doporučujeme zaměření i následnou montáž svěřit do rukou kvalifikovaného odborníka.S čím musíte počítat
Výhodou konstrukce je to, že ve většině případů dokáže zakrýt i ne zcela přesně namontované či deformované původní zárubně. Počítat ale musíte s tím, že se mírně zmenší velikost průchodu (o necelé tři centimetry). 

Technický výkres obkladu kovových zárubní s límcem 60 cm Technický výkres obkladu kovových zárubní s límcem 85 mm pro paneláková futra
OKZ 60 mm určená pro standardní ocelové zárubně OKZ 85 mm určená např. pro ocelové zárubně v panelových domech

Umožní lépe využít obytný prostor
V rámci OKZ si můžete naplánovat nové dispoziční řešení interiéru, to znamená libovolně změnit směr otevírání (z pravých dveří na levé a obráceně). Změnit můžete i vlastní způsob otevírání, kdy klasické otočné dveře nahradíte dveřmi posuvnými.

U OKZ se záklopovou obložkou šířky 85 mm (jedná se o obklad kovových zárubní s „nosem“, které byly montovány například v panelových domech) je možné změnit jak stranovou orientaci tak otevírat dveře do jiné místnosti, než se původně otevíraly. U OKZ se záklopovou obložkou šířky 60 mm (jedná se o obklad standardních ocelových zárubní) je možné změnit pouze stranovou orientaci.

Na výběr máte širokou škálu dekorů v různých povrchových úpravách – stačí si jen vybrat.

                                         

Čím ještě překvapí
OKZ se vyznačuje lepší zvukovou izolací než staré kovové zárubně. Je totiž opatřen těsněním, díky kterému se výrazně omezí přenos zvuku. Zkrátka, výsledný estetický efekt bude patrný na první pohled a již při prvním zavření poznáte, že z vašeho interiéru navždy zmizely nepříjemné zvuky spojené s každým kontaktem dveřního křídla a zárubně.

TIP: Správný výběr kliky při použití OKZ
Při výběru dveřního kování v případě použití OKZ je důležitý správný výběr kliky, která by neměla do zárubně narážet. Musíte počítat s tím, že OKZ zmenší vzdálenost mezi ostěním a rozetou, rozeta by tedy neměla mít větší průměr než 50 mm.

Klika s menší rozetou vhodná pro obklad kovové zárubně

 
Pokud jste si vybrali dveřní komplet, dveřní křídlo či OKZ, ozvěte se nám, rádi pro vás vypracujeme cenovou nabídku. Můžete zaslat zcela nezávaznou poptávku, na kterou rychle zareagujeme, případně navštivte některou z našich prodejen. Máte nějaké dotazy nebo vám chybí další informace o produktu? I v takovém případě se na nás můžete obrátit. Zavolejte nám nebo napište, naši odborníci jsou tu pro vás!

×