Napište nám

POPTÁVKA

Jaké jsou výhody magnetického zámku a jak funguje?

Magnetický zámek přináší uživatelský komfort při obsluze dveří. Navíc je ideální i z hlediska designového, hrana dveří je hladká.

A jak magnetický zámek funguje? 

Zámek funguje na principu vzájemné přitažlivosti dvou magnetů. V otevřené poloze je střelka uvnitř zámku ve dveřním křídle, hrana dveří je tak hladká a do okolí nic nevyčnívá. To má jednak příjemný vizuální charakter, ale i bezpečnostní efekt - když nic neční, není se o co zranit. A zároveň je takto chráněna i zárubeň, kterou ukrytá střelka nemůže poškodit. Při zavření dveří magnet v protiplechu zajistí vysunutí střelky a tím zajištění dveří v uzavřené poloze. Otevření je možné stisknutím kliky, díky tomu dojde k zajetí střelky zpět do zámku uvnitř dveřního křídla a dveře tak lze snadno otevřít. 


Výhody tohoto systému:

  • tichý chod zámku/střelky při zavírání dveří (střelka zámku při zavírání nevráží bočně do protiplechu na zárubni)
  • bezchybná funkce střelky zámku (zámek je vysoce spolehlivý, bez možnosti "zaseknutí, zablokování" zámku)
  • ideální řešení z hlediska designového - protiplech je zafrézovaný uvnitř zárubně, střelka zůstává skryta i při otevřených dveřích - odměnou je tak hladká hrana dveří, nikde nic nevyčnívá


Na výběr jsou varianty dózický, cylindrický nebo WC zámek.


Magnetické zámky najdete v oddělení Doplňky ve variantě pro bezfalcové dveře. Součástí magnetického zámku pro bezfalcové komplety je seřiditelný protiplech s regulací/posuvem protiplechu 1 mm do obou stran. 


 
Magnetický zámek -
část zafrézovaná ve dveřích
Univerzální protiplech -
součást zafrézovaná v zárubni
 

 

×