Napište nám

POPTÁVKA

Charakteristika povrchů dveří

V jakém povrchu pořídit interiérové dveře a zárubně? I přesto, že je vzhled a design tím prvním, co vás u dveří (a zárubní) zaujme, vyplatí se vybírat i podle dalších vlastností a nezapomenout také na praktičnost z pohledu každodenního užívání. Dalším krokem by proto měl být výběr vhodné povrchové úpravy neboli povrchu dveřního křídla. Při jeho výběru je potřeba vzít v úvahu, v jakém prostoru budou dveře používány. Jednotlivé povrchové úpravy se liší nejenom vzhledem a strukturou materiálu, ale také odolností proti mechanickému poškození.

DOSTUPNÉ POVRCHY:

 • Kašírované bílé,  Kašírované  Dveře kašírované jsou opatřeny kašírovací fólií. Jedná se o povrchový materiál s dekory dřeva vhodný pro běžné použití v prostorách bez zvýšené zátěže. Předností kašírovaných dveří je velmi široká nabídka dekorů a příznivá cena. Zde je třeba dbát na správné ošetřování neagresivními čistícími prostředky.
 • CPL laminované standard  Dveře s povrchem lamino (často označovaným jako CPL) jsou nabízeny v různých dekorech dřeva i barevných odstínech. Laminované dveře vyhoví i náročnějšímu provozu. Jsou praktické nejen z hlediska mechanické odolnosti, ale předností je i stálost barev a snadná údržba.
 • CPL laminované Premium, CPL laminované Exkluziv  Dveře s povrchem lamino je možné pořídit také ve variantě Premium nebo Exkluziv. Některé z těchto dekorů mají 3D strukturu, která imituje strukturu dřeva jemným rýhováním a v kombinaci s nepravidelnou kresbou dřevních vláken a zemitými odstíny vytváří dojem skutečné dřeviny. 
 • CPL laminované Deluxe  Dveře v dekorech Deluxe mají 3D strukturu, která imituje strukturu dřeva jemným rýhováním a v kombinaci s nepravidelnou kresbou dřevních vláken a zemitými odstíny vytváří dojem skutečné dřeviny. 
 • Polypropylen  Dveře opatřené povrchem z  polypropylenové fólie se vyznačují velmi dobrými estetickými vlastnostmi, odolností proti oděru a vlhkosti. Dekory označené 3D mají trojrozměrný strukturovaný povrch s plastickým reliéfem. 
 • EBC lakované  EBC dveře uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Vysoce odolný bílý lakovaný povrch je vytvrzený pomocí elektronového paprsku a polymerizací hmot na bázi akrylátu. Oproti jiným typům lakování zaručuje EBC technologie 100% vytvrzení laku. Dokonale hladký povrch bez pórů a textury je vysoce odolný proti poškrábání a stálobarevný. Nedojde k poškození povrchu jakýmkoli tupým kovovým předmětem, například klíči nebo prstýnkem. EBC dveře si tak udržují svou kvalitu i po letech každodenního užívání a velmi snadno se udržují. Běžná znečištění nebo například i stopy fixy se lehce odstraní setřením. Na tuto povrchovou úpravu poskytujeme záruku 5 let.
 • Lakované  Lakované dveře patří ke klasice, kdy je dveřní křídlo opatřeno nástřikem v různých barevných odstínech ze stupnice RAL. 
 • Lakované pór  Jedná se o povrchovou úpravu dveří nástřikem. Povrch není hladký, ale zachovává v sobě strukturu dřevních vláken. Na výběr je bílá barva nebo různé odstíny ze stupnice RAL. Tato povrchová úprava se používá pouze pro dveře profilované.
 • PVC fólie  PVC fólie se používá pro dveře profilované. Tento povrch dokáže dokonale zdůraznit tvarování dveřního křídla a vyznačuje se vysokou odolností a snadnou údržbou. Tato povrchová úprava se používá pouze pro dveře profilované.
 • Soft CPL  Soft CPL je povrchový materiál, který se v sortimentu SEPOS používá u dveří s rámovou konstrukcí. Jedná se o povrch s kresbou dřeva s vysokou odolností proti oděru, poškrábání, vodě a vyblednutí.
 • HPL laminované  HPL (High pressure laminate) neboli vysokotlaký laminát je kompozitní materiál tvořící několik vrstev, které jsou impregnovány pryskyřicí. Vyrábí se lisováním při vysokých teplotách a tlaku. Díky této technologii výroby jsou HPL dveře vysoce odolné proti oděru a snadno omyvatelné. Tyto vlastnosti předurčují dveřím dlouhou životnost a jsou tedy ideální v interiérech se středním a vysokým zatížením (veřejně prospěšné objekty, školy, atd.)
 • Dýhované  Dveře s dýhovaným povrchem vyhoví zejména milovníkům přírodních materiálů. Jejich krása spočívá v jedinečnosti každého kusu. Dýha je tenký plát masivního dřeva, který je stejně jako dřevina barevně nestálý. Barvy se mohou postupem času měnit v závislosti na dopadajícím světle.
 •  Masiv  Masivní dřevo vytváří díky přírodnímu materiálu zdravé a příjemné vnitřní klima. Působí přirozeně a luxusně. Nevýhodou je ovšem barevná nestálost, tento materiál během času pracuje a v závislosti na dopadajícím světle a jeho intenzitě mění barvu.
×