Napište nám

POPTÁVKA

Nebojte se barev - "odvážné" dveře jsou v kurzu

... protože barvy dodávají interiéru atmosféru a dynamiku a zároveň odráží vaši osobnost. Velkou pohledovou plochu při tom v interiéru zaujímají dveře, proto výběru jejich barevného odstínu věnujte náležitou pozornost. A nebojte se experimentovat.

 

Červené dveře v moderním interiéru Tmavě šedé prosklené dveře v interiéru Dveře sklo 1/3 v zelené barvě


Buďte osobití - najděte si tu svou „RALku“.
Můžete mít dveře v lehkých pastelových odstínech nebo například smyslné červené, temně zelené nebo třeba dynamické černé. Každá z těchto možností vytvoří ve vašem bytě kulisu a vnese do něj novou barevnou energii.
Vybírat můžete ze vzorníku RAL odstínů. Pro lakování dveří používáme jak klasické vodou ředitelné barvy (LAKOVANÉ RAL), tak mechanicky odolnější polyuretanové barvy (PUR). I v tomto případě záleží na vás, pro jaký druh laku se rozhodnete.

TIP: Pro úvodní cenovou představu můžete přejít na Základní nabídku odstínů RAL, kde jsou uvedeny výše příplatků vybraných odstínů RAL vodou ředitelných laků. Nezávaznou cenovou nabídku však vypracujeme na jakýkoliv odstín RAL, případně také RAL v technologii PUR. Neváhejte nás kontaktovat například pomocí tlačítka „NAPIŠTE NÁM“.

Klasickým vzorníkem ale naše možnosti nekončí.
V případě několika odstínů šedé barvy je variantou i povrchová úprava CPL. Poměrně širokou škálu barev nabízíme také ve vysoce odolné povrchové úpravě HPL.

TIP: Navštivte naši vzorkovou prodejnu, poradíme vám to nejlepší řešení pro váš interiér, a to jak z pohledu designového, tak technického. Seznam prodejen Sepos


Od plných až po různé míry prosklení.
Co se týká modelové nabídky dveří v unibarvách, ta se odvíjí od zvolené povrchové úpravy, v každém případě si vyberte ze škály plných dveří, částečně prosklených nebo takových, kde sklo tvoří 4/5 plochy dveřního křídla. Samozřejmostí jsou zárubně ve stejném barevném odstínu.

A na závěr uvádíme příklady realizací, kde se designéři či obyvatelé odvážných barev nezalekli: 

Odvážnou volbou jsou například dveře ve smyslném červeném tónu. Skvěle ladí s bílým nábytkem a betonovou stěrkou. Tam, kde by červený tón esteticky neseděl, použili designéři dveře dvoudekorové červená/bílá. Dveře PLNÉ v povrchové úpravě LAKOVANÉ (odstín RAL 3016), zárubeň ve stejném odstínu (RAL 3016).

 

Černé dveře mohou ale nemusí být vždy dominantní, do tohoto interiéru dokonale zapadly. Dveře SKLO 4/5 v povrchové úpravě LAKOVANÉ (odstín RAL 9005), zárubeň ve stejném odstínu (RAL 9005). Dveře PLNÉ v povrchové úpravě LAKOVANÉ (odstín RAL 9005), zárubeň ve stejném odstínu (RAL 9005). 


Zelený experiment v kombinaci s bílou a černou barvou dopadl na "1". Dveře v olivovém odstínu dodaly neutrálnímu interiéru osobitý šmrnc. Dveře SKLO 1/3 v povrchové úpravě LAKOVANÉ (odstín RAL 6003), zárubeň ve stejném odstínu (RAL 6003). 


Industriální styl si dveře v unibarvách přímo žádá. Šedé dveře v pánském interiéru dokonale splynuly se stěnou a nechaly vyniknout zajímavým dekoracím. Plné dveře hladké lakované (odstín RAL 7030) v reverzním provedení ve skryté zárubni.


 Zajímavě vypadají barevné dveře v bílé zárubni, které působí dojmem obrazu v rámu. Dveře posuvné PLNÉ v povrchové úpravě CPL (dekor kamenná), zárubeň v dekoru CPL bílá. Dveře SKLO 2/3 v povrchové úpravě CPL (dekor kamenná), zárubeň v dekoru CPL bílá. Dveře PLNÉ v v povrchové úpravě CPL (dekor kamenná).


Odstíny šedé do interiérů jednoznačně patří, důvodem je i jejich univerzálnost. Šedá se dá kombinovat v podstatě s čímkoliv a nikdy nevypadá špatně, a to i v případě tmavě šedého grafitového tónu. Dveře posuvné PLNÉ v povrchové úpravě CPL (dekor šedá grafit), garnýž v dekoru šedá grafit. Dveře PLNÉ v povrchové úpravě CPL (dekor šedá grafit), zárubeň v dekoru šedá grafit.

×