Napište nám

POPTÁVKA

Designéři dali dveřím zelenou

První díl pořadu Jak se staví sen přinesl příběh babičky, která se po tragické smrti dcery stará o vnučky, z nichž jedna je vážně nemocná a potřebuje ústavní péči. Pro druhou je "maminkou" na plný úvazek, společný čas ale tráví v dispozičně i vybavením nevyhovujícím domečku 2+1.

O úvodní proměnu se postaralo ostřílené designérské duo Kamila a František, kteří proměnili kuchyň, obývací pokoj, chodbu i dětský pokojík. Těší náš, že i my jsme mohli pomoci!


Protože oblíbenou barvou babičky a vnučky je fialová, vybrali ji designéři jako určující barvu celého interiéru. Pokoje vizuálně propojuje zeleno-fialová textilní tapeta, umístěná neobvykle i na stropě, béžový nábytek pak zjemní celkové vyznění.

Jelikož se designéři barev nebáli, zvolili zelené i dveře, konkrétně model Tampa s profilováním, a to jak v plné, tak v prosklené variantě. Na dveře vybrali i netradiční mosazné kování M&T Fábi. Díky nově vsazeným dveřím s nadsvětlíkem se navíc podařilo vytvořit vstupní nevytápěný prostor a oddělit jej od zateplených obytných místností.  

  • Do proměny designéři zvolili kombinaci profilovaných modelů Tampa plné a Tampa sklo, s lakovanou povrchovou úpravou v barvě RAL 6021.
  • Vstupní prostor oddělují dveře s nadsvětlíkem. Nadsvětlík je fixní prosklený díl nad dveřmi, který je opticky prodlouží a umožní průchod světla do dalších částí domu.
  • Dveře mezi kuchyní a obývacím pokojem mají atypickou šířku ostění z důvodu 50 centimetrové tloušťky zdi. Díky vlastní výrobě umíme vyrobit zárubně na míru atypickým rozměrům stavebního otvoru. 
  • Protože u dveří na WC by bylo složité vybourávat původní zárubeň, byl zde instalován OKZ neboli obklad kovové zárubně. Ten proměnil stará "futra" v moderní obložkové zárubně dokonale sladěné s dveřním křídlem.

 Proměna paní Zdeňce vykouzlila úsměv na rtech, pokochejte se realizací i vy.

    zpět na stránku Inspirace z pořadu Jak se staví sen

 

×