Napište nám

POPTÁVKA

Čarování s pokoji v malém bytě

Maminka Martina žije v malém bytě spolu se svými dospívajícími dětmi Danielou a Jirkou. Původní dispozice bytu naprosto nevyhovuje potřebám jeho obyvatel, nemají v něm žádné soukromí, na změnu ale nezbývají peníze. Designérům pořadu Jak se staví sen Martině a Františkovi se ale nakonec podařilo zde vytvořit vlastní pokojíček pro dceru, která jej doposud na rozdíl od bratra neměla, malou "zašívárnu" pro maminku, novou kuchyň i moderní vstupní chodbu. Interiérem se prolíná decentní šedobílá barevnost, doplněna dřevodekorem a detaily v černém a starorůžovém odstínu.

dveře Sklo4/5 dub sukatý

Do celé proměny i přes malý rozměr bytu bylo potřeba pět dveřních kompletů. Designéři zvolili netradiční kombinaci dekoru dub sukatý vertikal na dveřním křídle a šedé na zárubni. Do koupelny a na toaletu jsme instalovali OKZ - tedy obklad kovové zárubně kvůli nemožnosti vybourat ty původní ocelové. Z důvodu větší světlosti chodby jsou v pokojích dveře prosklené, konkrétně model 4/5 s pískovaným sklem. Sklo je průsvitné, proto z pokojů, kde jsou velká okna, pustí přirozené světlo i do chodby, avšak není průhledné, díky čemuž je zajištěn dostatek soukromí. Do dětského pokoje pro Jirku byly vybrány posuvné dveře po zdi ve stejném dekoru dub sukatý. Obložková zárubeň i garnýž jsou v šedé barvě. Zárubeň zároveň zajišťuje možnost uzamčení pokoje, což bylo hlavní přání syna paní Martiny. Posuvné dveře navíc byly jediným vhodným řešením vzhledem k minimu prostoru v chodbě i pokoji. Ušetří tak místo a zajistí příjemnější užívání, než kdyby majitelé museli složitě obcházet dveřní křídlo v už tak úzkém prostoru chodby.

 V realizaci jste viděli plné dveře a dveře Sklo 4/5  v dekoru dub sukatý vertikální.

  • Designéři kombinovali otočné a posuvné dveře.
  • Obložkové zárubně i zárubně OKZ jsou v kontrastním šedém dekoru.
  • Kování, a to jak kliky (model Rostex Ravena), rozety, tak i panty, je v moderním černém odstínu, který ladí se zbytkem interiéru.

 

Těšíte se na další proměnu, u které také nebudeme chybět? V pátek od 22 hodin na TV Prima.

 

Sepos … dveře k vašim příběhům.

 
jak se staví sen dveře plné s OKZ jak se staví sen dveře sklo 4/5
jak se staví sen dveře černé kování jak se staví sen dveře sklo 4/5
jak se staví sen dveře sklo 4/5 dub sukatý jak se staví sen
jak se staví sen dveře plné s OKZ jak se staví sen dveře sklo 4/5
jak se staví sen dveře sklo 4/5 interiérová proměna

    zpět na stránku Inspirace z pořadu Jak se staví sen

 

×