Napište nám

POPTÁVKA

Vnitřní výplň dveří

Vnitřní výplň dveřních křídel interiérových DVEŘÍ SE SENDVIČOVOU KONSTRUKCÍ:

U většiny dveří se sendvičovou konstrukcí jsou na výběr dvě vnitřní výplně:

VOŠTINA
Ztužená papírová voština je běžně používaná stabilizační výplň mezi konstrukcí křídla a vlysem dveřního křídla. Je vytvořená ze speciálně tvrzeného papíru poskládaného do tvaru včelích pláství (velikost ok je 25 mm). Šestiboká struktura pláství zaručuje vysokou pevnost v tlaku při zachování nízké hmotnosti a tedy snadné manipulace. Výhodou dveří s touto vnitřní výplní je nízká cena, naopak nevýhodou je nižší zvuková izolace.

 

DTD – DŘEVOTŘÍSKOVÁ DUTINKA
Odlehčená (děrovaná) dřevotřísková deska vyhovuje běžnému provozu a zabezpečuje pevnost celé konstrukce dveřního křídla. Dveře s touto výplní jsou nepoměrně těžší a mají vyšší odolnost vůči průhybu a větší schopnost pohlcování zvuku.

 

HOMALIGHT
Homalight je přírodní, plná dřevovláknitá deska určena speciálně pro výplně dveří. Dveře s touto výplní jsou lehké a mají vysoce izolační a akustické vlastnosti. Deska je vyráběná suchým procesem z přírodních materiálů, a to prakticky bez emisí (VOC a formaldehyd). Homalight je používán u profilovaných dveří řady Rustik. Kombinace této výplně s velmi odolnou PVC fólií tvoří ideální spojení, jehož výsledkem je kvalitní výrobek.

 

Vnitřní výplň dveřních křídel interiérových DVEŘÍ S RÁMOVOU KONSTRUKCÍ:

MDF
MDF je středně tvrdá dřevovláknitá deska. Tento materiál, který vzniká lisováním dřevních vláken, se používá při výrobě plných výplní, které se vsazují do rámu dveří s rámovou konstrukcí. MDF se vyznačuje pevnými hranami a homogenní strukturou.

 Vnitřní výplň dveřních křídel SPECIÁLNÍCH DVEŘÍ:

PLNÁ DŘEVOTŘÍSKOVÁ DESKA
Plná dřevotřísková deska se vyznačuje vysokou odolností proti proražení. Dveře s touto výplní jsou velmi pevné a stabilní a mají vyšší hmotnost. Plná dřevotřísková deska se v sortimentu SEPOS vyskytuje u některých typů speciálních dveří. Podrobný popis vnitřní výplně speciálních dveří najdete v záložce POPIS u konkrétního typu speciálních dveří.

 

Výplň dveřních křídel DVEŘÍ MASIVNÍCH:

MASIV
Masiv je přírodní materiál s dlouhou životností. Pro výrobu masivních dveří se používají panely slepené z lamel z masivního dřeva, tzv. spárovky. Při výrobě se využívá vlastností moderních lepidel, která zajišťují vyšší pevnost ve spoji než má samotné dřevo.

×