Napište nám

POPTÁVKA

Vnitřní výplň dveří

I na výplni záleží! U interiérových dveří rozlišujeme několik druhů vnitřních výplní, které mají zásadní vliv na pevnost, odolnost, ale zároveň i hmotnost dveřního křídla. Při výběru dveří se na její volbu vyplatí nezapomínat, i když není na první pohled viditelná. Výplň dveří volíme s ohledem na vlastnosti, které od dveří očekáváme. Každá z nich například nabízí jinou zvukovou izolaci nebo odolnost proti proražení.

Vnitřní výplň dveřních křídel interiérových DVEŘÍ SE SENDVIČOVOU KONSTRUKCÍ: 

VOŠTINA

 

Ztužená papírová voština je stabilizační výplň ze speciálně tvrzeného papíru poskládaného do tvaru šestibokých včelích pláství (velikost ok je 25 mm). Právě tato struktura zajišťuje pevnost výplně v tlaku. 
 • nízká hmotnost
 • příjemná cena
 • nižší odolnost
 • nízká zvuková izolace

DŘEVOTŘÍSKOVÁ DUTINKA

 Odlehčená (děrovaná) dřevotřísková deska (DTD)
vyhovuje běžnému provozu a zabezpečuje pevnost celé konstrukce dveřního křídla. 
 • vyšší odolnost
 • vyšší zvuková izolace
 • ideální poměr cena a výkon
 • středně těžké (těžší než voština, lehčí než plná DTD)HOMALIGHT

 Dřevovláknitá deska homalight jako výplň dveří


Homalight je přírodní, plná dřevovláknitá deska určená speciálně pro výplně dveří. Deska je vyráběná suchým procesem z přírodních materiálů. Využíváme ji u profilovaných dveří řady Rustik, kde ve spojení s velmi odolnou PVC fólií tvoří ideální kombinaci pro vznik kvalitního výrobku.
 • pro řadu dveří Rustik s PVC fólií (Odysseus, Achilles, Hector, Diona, Aulida, Elida)
 • nízká hmotnost
 • vysoké izolační i akustické vlastnosti


Vnitřní výplň dveřních křídel interiérových DVEŘÍ S RÁMOVOU KONSTRUKCÍ:
 

MDF

MDF středněvláknitá deska jako výplň dveří MDF je středně tvrdá dřevovláknitá deska. Tento materiál, který vzniká lisováním dřevních vláken, se používá při výrobě plných výplní, které se vsazují do rámu dveří s rámovou konstrukcí. MDF se vyznačuje pevnými hranami a homogenní strukturou.


Vnitřní výplň dveřních křídel SPECIÁLNÍCH DVEŘÍ:
 

PLNÁ DŘEVOTŘÍSKOVÁ DESKA

Plná dřevotřísková deska jako výplň technických dveří
Plná dřevotřísková deska
se vyznačuje vysokou odolností proti proražení. Dveře s touto výplní jsou velmi pevné a stabilní, avšak mají vyšší hmotnost. Tento druh výplně se v sortimentu SEPOS vyskytuje u některých typů speciálních dveří. Podrobný popis jejich vnitřní výplně najdete v záložce POPIS u konkrétního typu dveří.


Výplň dveřních křídel DVEŘÍ MASIVNÍCH: 

MASIV

Masivní výplň dveří
Masiv je přírodní materiál s dlouhou životností. Pro výrobu těchto dveří se používají panely slepené z lamel z masivního dřeva, tzv. spárovky. Při jejich zhotovení se využívá vlastností moderních lepidel, která zajišťují vyšší pevnost ve spoji než má samotné dřevo.

×